PEDIKúra ...                                            katka - 0908 752 041

Viete, že aj nohy tak ako tvár potrebujú kompletnú starostlivosť? Najnovšie trendy kombinujú mokrú pedikúru so suchou (tzv. Medicinálnou) a dopĺňajú ju o relaxačné prvky. Doprajte svojím nohám tonizovanie, zmäkčenie, peeling, masku, parafínový zábal, osvieženie, masáž, výživu...
Problémy neriešte sami ale zverte sa do rúk odborníka. Len ten je schopný zavčasu odhaliť začínajúce mykotické ochorenie alebo odstrániť zarastanie nechtov. Celkový dojem pestovaných nôh umocnia nalakované nechty – vaše okolie to rozhodne ocení !

Ponúkame Vám nasledovné služby :

 medicinálna – suchá pedikúra
 kombinovaná pedikúra  
 metamorfná technika
 relaxačno - reflexná masáž chodidiel
 lakovanie klasické, francúzske, ozdobné
 gelové nechty na nohy 
 parafinové zábaly nôh
 nechtové špony – ošetrenie zarasteného nechtu

MEDICINÁLNA - suchá pedikúra
je určená pre všetkých, ktorí si prajú krajšie a zdravšie nohy, ale najmä ju môžeme odporučiť DIABETIKOM. Nechty a pokožka na ploske nohy sa ošetrujú za sucha špeciálnym prístrojom, ktorým je vysokootáčkový mikromotor s nástavcami rotačných frézok s odsávaním.
Na začiatku ošetrenia nerobíme kúpeľ nôh, maximálne len krátke umytie nôh alebo dokonalú dezinfekciu špeciálnymi prípravkami. Tento spôsob prevádzania pedikúry je bezbolestný a nemôže pri ňom dôjsť k poraneniu, ani zaneseniu infekcie. Pedikúra je maximálne šetrná, nekrvavá a dochádza k odstraňovaniu zrohovatenej kože. Tento proces brúsenia kože spomaľuje jej nadmerný rast a tak zabraňuje vytváraniu otlakov. Pri prístrojovej medicinálnej pedikúre sa kladie veľký dôraz na ošetrenie nechtov. Špeciálnymi frézkami sa vyčistí nechtový val každého nechtu a prípadne sa obrúsi zarastajúca časť nechtovej platničky. Následne sa šetrne zbrúsi kožtička v okolí nechtu, prípadne ju jemne posunieme a tým zväčšíme plochu nechtovej platničky. Nakoniec necht skrátime na požadovanú dĺžku brúskou na to určenou. Suchá pedikúra zvyčajne trvá 45 - 60 minút. Podľa stavu chodidiel a nechtov

 METAMORFNÁ TECHNIKA - masáž 

Jemný dotyk mocnej transformačnej sily. Je to príjemná a relaxačná technika uvolňujúca energie, ktoré živia cit. Uvoľňuje bloky a stresy nadobudnuté v prenatálnom období jedinca. - Viac vpravo v MENU

Gélové nechty na nohách

modelácia nechtov na nohách je najžiadanejšia hlavne v období letných mesiacov. Táto modelácia prebieha podobne ako modelácia gélových nechtov na rukách. Časovo je trochu náročnejšia. Zákazníčky musia prísť na modeláciu s čistými nohami, najlepšie po pedikúre (samozrejme nie je to podmienka). Modelácia nechtov na vašich nohách vydrží zhruba 2 mesiace, pretože nechty na nohách rastú oveľa pomalšie ako na rukách. To znamená, že môžete mať krásne nechty na nohách počas celého leta. Ponuka motívov zdobenia je rovnako bohatá, ako pri modelácii gélových nechtov na rukách.                                                                                                                       

Reflexná masáž chodidiel

tlakom na akupresúre body sa prostredníctvom nervových dráh priamo prepojených s vnútornými orgánmi odstraňujú pocity únavy a dochádza k celkovému zlepšeniu stavu.

 

Parafinový  zábal nôh  

                                                                                                                        jedná sa o termoterapiu. Parafínova vrstva zvyšuje krvný obeh, uvoľňuje póry a môže pomôcť aj pri degeneratívnych ochoreniach kĺbov na nohách. Celkový výsledok je, že nohy sa cítia ako v „minisaune", pri ktorej noha zákazníka účinne absorbuje krémy udržujúce vlhkosť, vláčnosť a výživu. Suchá a zhrubnutá koža dosiahne opäť svoju prirodzenú jemnosť, zdravý vzhľad. Účinok je viditelný už po prvom použití a dokáže sa popasovať aj s veľmi tvrdou zhrubnutou pokožkou na nohách. Parafínový zábal = dôkladná relaxácia.

Nechtové špony 

                                                                                                                        sú to prúžky zo špeciálnej umelej hmoty s pamäťou, ktoré sa lepia na necht a zabraňujú vrastaniu, vyrovnávajú a špónujú zarastený necht do pôvodnej podoby. Pre väčšiu priľnavosť a odolnosť sa nanáša aj pedikérsky gél. 

Treba ešte dodať, že pedikúra nedokáže pomôcť, ak sa ošetrenie pravidelne neopakuje. Ideálne je pokračovať v pravidelných odstupoch 4 až 5 týždňov a starať sa o nohy aj doma.